Eloksal Kaplama Tesisi

  Yalçın Makine Eloksal Kaplama yüzey işlemi, bir kaplama olmayıp, sadece alüminyumun kendi parça yüzeyinin elektrokimyasal yöntemle oksitlenerek sert bir alüminyum oksit tabakası oluşturulmasıdır. Söz konusu sert tabaka anodik film oluşumu esnasında metal tüketilmesi ile meydana gelir.

 

 Film kalınlığı 40-80 mikron arası, Alaşımlı Alüminyum üzerinde 800-850 HV elde edilebilmektedir. Sertleştirme işlemi ile alüminyum üzerinde oluşacak kalınlıktan dolayı sert Eloksal yapılacak parçalarda, özellikle hassas parçalarda ölçüm toleransı hesabı iyi yapılmalıdır. Sert Eloksal; Tekstil, Silah ve Medikal alanlarında tercih edilmektedir. Tekstil makineleri yedek parçalarında, kayış aktarma dişlilerinde kullanılan alüminyum bilye yatağı gibi sert yüzey istenilen yerlerde tercih sebebi olmuştur.

 

  Yalçın Makine olarak vermiş olduğumuz hizmeti sürekli bir şekilde müşteri memnuniyeti ve satış devamlılığı ilkesini benimsemiş bulunmaktayız. Alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuz ile beraber bu konuda siz değerli müşterilerimize gereken tüm konularda istenilen tüm bilgilere ulaşmak için internet sayfamızı inceleyebilir, dilediğiniz zaman iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.