Çelik Konstrüksiyon İmalatı

  Yalçın Makine, Çelik Konstrüksiyon İmalatı bir yapının çelikten oluşmasına çelik konstrüksiyon imalatı denir. Binanın ana taşıyıcıları başta olmak üzere, çelik kullanılan binalara, çelik konstrüksiyon adı verilir. Zemin yükü çelik konstrüksiyon ile azalır. Deprem gibi doğal afetlerde hem yapının hem de içindekilerin zarar görme riski azaltılmış olur. Çelik konstrüksiyonlu yapılar, özellikle birinci derecedeki deprem bölgeleri için önerilir. Yapısının sunduğu avantajlar ile çelik konstrüksiyon, hemen her türden yapı çeşidinde kullanılan bir özelliğe ve pratikliğe sahiptir.

 

  • Çelik, alternatiflerine göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanıklılık gücü, daha elastik yapısı ve süreklilik özellikleriyle her zemin ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon yapı malzemesidir.
  • Çelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri çok daha kısa olduğundan inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimize edilmesini sağlar. Çelik konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme imkanına sahiptir. Bu da büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan tasarruf sağlar.
  • Çelik yapı proje aşamasında yapılan doğru hazırlıklar ve çelik konstrüksiyon imalatında şartname ve standartlara uygun kullanılan hammaddeler ile avantajlar sağlanır. İmalatın her aşamasında kalite kontrol yapılır.
  • Çelik yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıyıcı sistem cıvatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği sayesinde çelik konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zayiatla malzeme kaybının önüne geçilir.

  Yalçın Makine Çelik Konstrüksiyon hakkında merak ettiğiniz tüm özellikleri ürün seçeneklerimizin detay sayfasında açıklamış bulunmaktayız. Alanlarında uzmanlaşmış teknik kadromuz ile beraber bu konuda siz değerli müşterilerimize gereken tüm konularda istenilen tüm bilgilere ulaşmak için internet sayfamızı inceleyebilir, dilediğiniz zaman iletişim numaralarından bizlere ulaşabilir. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.